Seriózní jednání

Zavoláme Vám zdarma

   Stovky spokojených zákazníků

Příběhy našich klientů


Naše reference naleznete zde

Paní Janě je 45 let, je vdova a má 12-ti letou dceru. Manžel jí zemřel asi před dvěma roky. Bydlí v nájmu na jednom z pražských sídlišť. Půjčovat si začali ještě za manželova života, když onemocněl. Bohužel si půjčovali také u nebankovních společností a splátky i úroky rychle narůstaly. Po smrti manžela bylo splácení ještě těžší, paní si začala půjčovat i na splácení půjček a dostala se doslova do bludného kruhu. Když přišla do naší kanceláře, po sečtení všech závazků jsme se dostali na částku převyšující 1 milion korun. Oddlužení pro ni bylo jedinou možností, jak se ze situace dostat. Plat pokladní v supermarketu by na oddlužení nepostačoval, paní však má ještě vdovský důchod, proto ani nebylo třeba, aby si hledala další přivýdělek a může se po práci věnovat dceři. Po několika doplňujících schůzkách v naší kanceláři jsme připravili insolvenční návrh spolu s návrhem na povolení oddlužení s veškerými přílohami a vše jsme podali soudu. Oddlužení bylo Městským soudem v Praze bez problémů povoleno a paní Jana bude do 5 let bez dluhů. V jejím případě jí bude soudem odpuštěno téměř 700 tisíc korun.


Paní Jitce je 40 let a pracuje jako učitelka v mateřské školce. Rozvedla se asi před 3 lety a po rozvodu jí nezbylo téměř nic, mimo 15ti letého syna. První půjčku si vzala na zařízení nové domácnosti, ale jak to tak bývá, nezbylo pouze u jedné. Postupem času se dostala až na těžko uvěřitelných 15 půjček, které samozřejmě z nízkého platu již neměla šanci v termínu splácet. Navíc ji začali upomínat věřitelé a postupně i pracovníci exekutorských úřadů, volali ji do práce, čekali před domem, zkrátka paní zažívala skutečný psychický teror. Naštěstí jí osud přivál do naší kanceláře a po rozboru situace jsme dospěli k rozhodnutí, konkrétně řešení prostřednictvím oddlužení. Paní měla bohužel dluhy navýšené o nejrůznější smluvní pokuty a exekutorské výdaje a celková suma představovala 1,2 milionu korun. Plat z mateřské školky na oddlužení nepostačoval, a tak si paní musela najít přivýdělek, konkrétně jako doplňovač zboží v samoobsluze 3x týdně. Po zajištění tohoto příjmu jsme již měli splněny všechny předpoklady, abychom o oddlužení mohli požádat. Jakmile byl podán insolvenční návrh, věřitelé již přestali paní urgovat a konečně mohla po dlouhé době v klidu spát. V tomto případě soud požadoval ještě doplnění návrhu, které jsme pro paní rovněž promptně připravili a podali na soud – naše služby končí skutečně až rozhodnutím soudu o povolení oddlužení. Povolení oddlužení na sebe nenechalo dlouho čekat, a tak i tento případ měl šťastný konec. Nebýt oddlužení, pak by paní dluhy jistě splácela až do důchodového věku, pokud by se ho však přeze všechen nesnesitelný nátlak ze strany věřitelů dožila….


Pan Josef pracuje jako sanitář v jedné velké pražské nemocnici. Je mu lehce přes 30 a z let minulých si nese břímě asi půlmiliou dluhů, které nadělal z mladické nerozvážnosti. Nyní má stálou přítelkyni a rád by začal nový život bez dluhů. Spočítal si však, že současný tempem by dluhy splácel ještě asi 15 let. Snadno jsme spočítali, že v případě oddlužení by pan Josef uhradil zhruba polovinu svého dluhu a zbytek by mu byl odpuštěn. Pan Josef byl tímto řešením nadšen, protože doposud o oddlužení mnoho neslyšel.Protože žádný dluh nebyl z podnikání, jednalo se o poměrně snadný případ a příprava návrhu nezabrala mnoho času. Rovněž soud rozhodl rychle a oddlužení bylo bez problémů povoleno.


Paní Hana je již léta důchodkyní. Do dluhů se dostala pro svou dobrotu, brala si půjčky pro svého vnuka, který si za tyto peníze kupoval nejnovější modely mobilních telefonů a další podobné „nezbytnosti“. Vnuk si také na paní Hanu registroval svoji telefonní SIM kartu a bez problémů dokázal provolat více než 10 tisíc korun za měsíc. Jednoho dne paní Hana zjistila, že již pro splátky těchto dluhů nemá ani na nájem. Obrátila se proto na nás a my jsme pro důkladném propočtu zjistili, že je pro ní oddlužení velice vhodným řešením. Oddlužení skutečně obtížnou situaci vyřešilo a navíc nám paní o čase s radostí přišla říci, že i vnuk se napravil a nyní dokonce sám finančně přispívá.


Dostali jsme se s manželem do tíživé situace asi jako většina, manžel onemocněl, dostal malý invalidní důchod a já nezvládala platit ani nájem, dvě děti na střední škole a žádný majetek, který bychom mohli prodat. Nabrali jsme si bez rozmyšlení půjčky, které jsme nebyli již po roce schopni dále splácet. Při prodlení splátek nám začali naskakovat penále. Na inzerát jsme oslovili správce dluhu, domnívali jsme se, že nám pomůžou oslovit věřitele a snížit splátky, ale ve skutečnosti jsme jim platili velké peníze za to, že jen přerozdělovali zbytek našich peněz, ale dluhy stále narůstali více a více. Od sousedky jse se dozvěděla, že její kamarádka byla spokojená s oddlužením u firmy Keton, zvolila jsem ji také a rozhodně nelituji.


Měl jsem pocit, že mám trvalé a dobře placené zaměstnání, ale nepočítal jsem s krizí a ztrátou zaměstnání. Půjčky napočítané na velký a trvalý plat jsme nebyl z podpory v nezaměstnanosti splácet a za dobu 5ti měsíců než jsem si našel nové zaměstnání jsem pravidelně nesplácel a narostli mi dluhy z prodlení, které jsem nebyl schopen ani po najití nové práce splatit. Bohužel jsem podlehl reklamě a zařídil si další půjčku na splacení půjčky.


Manžel si napůjčoval od všech nebankovních společností které existují, když jsem po jeho smrti nevědomky přijala jeho dědictví, netušila jsem, že mě čeká jen splácení velikých dluhů o kterých jsem neměla tušení. Chtěla jsem si půjčit na splácení dluhů, ale protože jsme v invalidním důchodu a starám se ještě o nezletilou dceru zkusila jsem vyhlásit osobní bankrot. Můj čistý příjem těsně splňoval podmínku na zařazeni do insolvence, ale nyní mam jistotu, že se mé dluhy již nebudou zvyšovat na poplatcích za exekutory.


Proč nás?

  • 100% úspěšnost

  • Dohled insolvenčního správce vedeného v seznamu ministerstva spravedlnosti

  • Až 70% dluhů Vám může být odpuštěno